Boli-brzuszek.com.pl

Choroby i dolegliwości ze strony układy pokarmowego to coś z czym zmagamy się na codzień. Na stronie znajdziesz najpopularniejsze z nich wraz ze szczegółowo opisanymi objawami, przyczynami i skutecznemy sposoby ich leczenia.

Pani z chorobą układu pokarmowego

Glistnica - informacje o chorobie

Glistnica to choroba pasożytnicza, którą powodują glisty. Jest to pasożyt ludzki, który bytuje w jelicie cienkim człowieka. Jest to najbardziej rozpowszechniona odmiana robacznicy występująca na świecie.

Według danych statystycznych choruje około 1 miliarda ludzi. Jest to również przyczyna – sama choroba jak i związane z nią powikłania - 20 tysięcy zgonów na świecie w ciągu roku. Obecnie jest to już schorzenie powszechne w krajach nierozwiniętych, natomiast Polska i kraje europejskie sporadycznie spotykają się z tego typu schorzeniami.

Przyczyny

Najważniejszą przyczyną są niedostateczne warunki sanitarne, problemy związane z kanalizacją oraz niewłaściwa higiena osobista.

Glistnica

Objawy

Diagnostyka

Drogi zakażenia

Leczenie

O tym jakie leki zastosować decyduje lekarz. Podawane są takie farmaceutyki jak :albendazol, pyrantel, mebendazol. Jeśli stwierdza się zarażenie większej grupy ludzi podawany jest cytrynian piperazyny.