Boli-brzuszek.com.pl

Choroby i dolegliwości ze strony układy pokarmowego to coś z czym zmagamy się na codzień. Na stronie znajdziesz najpopularniejsze z nich wraz ze szczegółowo opisanymi objawami, przyczynami i skutecznemy sposoby ich leczenia.

Pani z chorobą układu pokarmowego

Stłuszczenie wątroby - informacje o chorobie

Stłuszczenie wątroby jest jednym z poważniejszych schorzeń dotykających tego narządu.

Polega na nadmiernym odkładaniu się tłuszczowych złogów w komórkach wątrobowych. Jeśli odpowiednio wcześnie wdrożone zostanie odpowiednie leczenie możliwe jest zahamowanie postępu choroby, zniwelowanie jej skutków, a także uniknięcie poważnych powikłań.

Choroba może pojawić się z różnych przyczyn, tak więc i jej przebieg bywa odmienny. Lekarze najczęściej podają, że schorzenie przebiega bezobjawowo – szczególnie w pierwszych okresach. Jednak zdarza się, że wystąpi jej postać ostra, która wywoła dokuczliwe dolegliwości, a w skrajnych przypadkach doprowadzi do trwałego uszkodzenia narządu.

Przyczyny

Objawy postaci ostrej

(pozostałe rodzaje choroby najczęściej przebiegają nie dając żadnych objawów)

Diagnostyka

Leczenie

Osoby borykające się z problemem alkoholizmu w celu wyleczenia zmuszone są do zaprzestania spożywania jakiegokolwiek alkoholu.

Drugim wymogiem jest zastosowanie odpowiedniej diety. Jeśli przyczyną schorzenia jest co innego niż alkohol konieczne jest jej wyeliminowanie – leczenie podstawowych chorób, stabilizacja poziomu cukru we krwi itp.